• Ďalekohľad Fomei 12X56 FOREMAN PRO XLD

Ďalekohľad Fomei 12X56 FOREMAN PRO XLD

Úplne nová generácia špičkových loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinutá so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera prípadne v ťažkých svetelných podmienkach. Hlavným predpokladom pre vynikajicí svetelný výkon je objektív s priemerom až 56mm a nové optické komponenty poskytujúce hranovú ostrosť až do krajov zorného poľa. Jedná sa o ďalekohľad u ktorého nemusíte riešiť žiadny kompromis!

Ďalekohľady FOREMAN PRO XLD sú vyrábané za použitia materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov. Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú vybavené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú navyše ošetrené vrstvami DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexných vrstiev HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využívajú "zvyškové svetlo", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a podobne. Tam, kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI FOREMAN viditeľné aj detaily.

Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť (WATERPROOF). Robustná konštrukcia ďalekohľadov FOREMAN PRO XLD a inovatívna ergonómia rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek (objektívu) je 56mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti. Ďalekohľad je dodávaný spolu s krytkami na okulár aj objektív, s popruhom, s pevnou brašňou, a mäkkou antistatickou utierkou z mikrovlkána. 

Zväčšenie: 12
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 5,3 °
Zorné pole v 100 m: 93 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Relatívna svetelnosť: 21,78
Optický výstup: 4,7m
Sklo hranolu: BaK4
Úprava šošoviek: HTC / DEC
Dioptrická korekcia +/-: 4dpt
Statívový závit
Šírka: 143 mm
Dĺžka: 187 mm
Hmotnosť: 1230 gNapísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia

Ďalekohľad Fomei 12X56 FOREMAN PRO XLD

  • Výrobca: Fomei
  • Kód produktu: OY2718
  • Dostupnosť: Skladom
  • 490,00€